Epidemiolog

epidemiol szpit

Dr n. med. Elżbieta Puacz – diagnosta laboratoryjny, specjalista mikrobiologii, specjalista zdrowia publicznego.
Prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Kontakt:

Lokalizacja: Blok G, poziom-1, tel. 81 537 47 05

Do zadań Epidemiologa Szpitala należy w szczególności:

• Współdziałanie z Działem Epidemiologii w zakresie realizowanych działań.

• Opracowywanie programu Szpitalnej Polityki Antybiotykowej, jego analiza.

• Opracowywanie receptariusza antybiotykowego będącego częścią Receptariusza Szpitalnego.

• Monitorowanie zużycia antybiotyków w Szpitalu.

• Udział w opracowywaniu i monitorowaniu programu kontroli zakażeń, udział w analizie efektywności procedur.

• Merytoryczny nadzór nad opracowywaniem procedur dotyczących profilaktyki i kontroli zakażeń.

• Ocena merytoryczna wprowadzanego do Szpitala sprzętu medycznego mającego wpływ na sytuacje epidemiologiczną Szpitala.

• Prowadzenie konsultacji dla personelu medycznego, dyrekcji szpitala, działów technicznych w zakresie epidemiologii.

• Współudział w prowadzeniu szkoleń dla personelu medycznego Szpitala.

• Współpraca z lekarzem zakładowym w zakresie zapobiegania zakażeń wśród personelu.

• Współpraca z radcami prawnymi w zakresie związanym z problemami wynikającymi z wystąpieniem zakażenia.

• Współpraca z zespołem ds. jakości i innymi zespołami w aspekcie epidemiologii Szpitala

• Współpraca z jednostkami pozaszpitalnymi w zakresie programu szpitalnej polityki antybiotykowej oraz zapobiegania i zwalczania zakażeń.