Rejestracja 81 537 41 71 

Misja Szpitala

Misja Szpitala
"Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić"
Kardynał Stefan Wyszyński

Previous Next Play Pause

Aktualności

Życzenia Wielkanocne28-03-2024

Z okazji Świąt Wielkanocnych Pracownikom i Pacjentom szpitala składam najszczersze życzenia,by w...

Czytaj więcej...

Powstanie oddział kardiochirurgii14-03-2024

W naszym szpitalu powstanie Oddział Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Mechanicznego...

Czytaj więcej...

Kobiety w robotyce. Warsztaty dla chirurżek w zakresie wykorzystania robota da Vinci12-03-2024

W dniach 8-9 marca br. w Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej w Lublinie odbyło się...

Czytaj więcej...

Robot ortopedyczny wspomoże chirurgów28-02-2024

Specjalistyczny robot ortopedyczny ułatwi lekarzom z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im....

Czytaj więcej...

Otwarcie nowego Centralnego Traktu Operacyjnego21-02-2024

Otworzyliśmy uroczyście nowy budynek (blok R) w naszym Szpitalu. To Centralny Trakt Operacyjny. W...

Czytaj więcej...

Nowy oddział - neurochirurgia14-02-2024

Dobra wiadomość dla pacjentów. W lutym br. w naszym Szpitalu otwarty został Oddział...

Czytaj więcej...

400 operacja przy użyciu robota da Vinci08-02-2024

W naszym szpitali została przeprowadzona 400 operacja przy użyciu robota da Vinci. Wykorzystując...

Czytaj więcej...

Supernowoczesny tomograf już działa30-01-2024

W miejsce pracującego 17 lat tomografu komputerowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im....

Czytaj więcej...

Nowy blok operacyjny to Szpital XXI wieku26-01-2024

Liczymy dni do otwarcia największej inwestycji w naszym Szpitalu od wielu lat. To nowy budynek...

Czytaj więcej...

Program profilaktyki raka piersi17-01-2024

Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do grupy w wieku od 45 do 74 lat (w tym...

Czytaj więcej...

Cykl filmów na temat lokalizacji
oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych

Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat Pracowni Robotyki Operacyjnej Szpitala przy al. Kraśnickiej, w której przeprowadza się operacje z użyciem robota da Vinci.

Dyrekcji Szpitala udało się pozyskać do współpracy znakomitych lekarzy, którzy nie tylko posiadają uprawnienia do wykonywania operacji z użyciem robota, ale mają również status proktorów, czyli specjalistów mogących szkolić przyszłych operatorów.  Zespół tworzą chirurg dr n. med. Jerzy Draus, urolog dr n. med. Janusz Frey i ginekolog dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski. Do tego grona dołączyli niedawno urolodzy, dr n. med. Gabriel Surdacki i dr n. med. Ewa Niezabitowska. W ostatnich dniach certyfikat pozwalający na wykonywanie zabiegów z użyciem systemu robotycznego da Vinci uzyskali także dr hab. n. med. Jerzy Mielko, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz lek. med. Wojciech Górski, specjalista chirurgii ogólnej.

W pracowni szpitala wykonywane są obecnie zabiegi w trzech zakresach: urologii, chirurgii i ginekologii.

 


Lepiej wiedzieć profilaktycznie

LEPIEJ WIEDZIEĆ PROFILAKTYCZNIE to rozmowy z ekspertami, które przekazują nam wiedzę merytoryczną oraz zachęcają do udziału w regularnych badaniach profilaktycznych. Cykl 30 podcastów składa się z 5 modułów tj.:

  1. Aktywność
  2. Emocje
  3. Otyłość
  4. Zdrowie Mężczyzn
  5. Onkologia

Zobacz wszystkie filmy 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie znajduje się przy al. Kraśnicka 100, 20-718 Lublin. Nadrzędnym celem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie jest: „Świadczenie specjalistycznych usług medycznych w formie opieki stacjonarnej, opieki ambulatoryjnej, diagnostyki i rehabilitacji” na jakościowo wysokim poziomie, zapewniającym pacjentom, a także personelowi przyjazne i bezpieczne warunki leczenia i pracy.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego został ustanowiony, aby podkreślić rolę przedstawicieli tego zawodu w opiece nad pacjentem.

Data nie jest przypadkowa, gdyż w dniu 27 maja 1961 r. Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co dało podwaliny wszelkim późniejszym dokonaniom z dziedziny genetyki i biotechnologii.

Zawód diagnosty laboratoryjnego jest regulowanym zawodem zaufania publicznego. W Polsce wykonuje go ok. 18 tys. osób będących specjalistami w trzynastu dziedzinach medycznej diagnostyki laboratoryjnej. Fachowość personelu diagnostycznego przekłada się bezpośrednio na jakość w ochronie zdrowia.

Praca diagnosty to fundament nowoczesnej opieki zdrowotnej, umożliwiający postawienie precyzyjnej diagnozy i wdrożenie spersonalizowanego postępowania leczniczego. To również swoista możliwość przewidywania przyszłości, dająca unikalną perspektywę prowadzenia opieki prewencyjnej dla pacjentów z grup podwyższonego ryzyka. Dzięki diagnostom można nie tylko uzyskać wiedzę o podłożu objawów chorobowych, ale również w wielu przypadkach zapobiec ich wystąpieniu – co bezpośrednio przekłada się na jakość i długość życia pacjentów.

Praca diagnosty to związany z ogromną odpowiedzialnością i odpornością na stres zawód, wymagający odpowiedniego wykształcenia i ciągłego podnoszenia kwalifikacji. To praca z różnorodnym materiałem biologicznym, przy użyciu wielu specjalistycznych urządzeń i nowoczesnych metod. Odpowiednio zinterpretowany i autoryzowany wynik pozwala lekarzowi na postawienie diagnozy, podjęcie decyzji terapeutycznej i właściwe dobranie metody leczenia.

To diagnosta laboratoryjny gwarantuje jakość wyniku.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego to również święto techników analityki medycznej, którzy są  partnerami w pracy laboratoryjnej.

Praca diagnosty laboratoryjnego i technika analityki medycznej to nie tylko pasja, ale i odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta. Dzięki nim można mieć pewność, że wynik badania diagnostycznego jest wiarygodny, rzetelny, a cały proces diagnostyczny od momentu pobrania materiału i poprzez jego transport, przechowywanie oraz dobór odpowiedniej metody badawczej po wydanie sprawozdania z badań, został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi standardami w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

Dowiedz się więcej

Certyfikaty i nagrody

Z przyjemnością informujemy, że 20 czerwca 2018 roku Szpital po raz drugi otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia.

Czytaj więcej

O Szpitalu

Nadrzędnym celem Szpitala jest świadczenie specjalistycznych usług medycznych na jakościowo wysokim poziomie.

Czytaj więcej

Współpraca ze szpitalem

Rodzaje ogłoszeń dla podmiotów zewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Sprawdź cennik dotyczący współpracy.

Czytaj więcej

Dostępność Plus

Informacje i ankiety związane z dostępnością Szpitala dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Czytaj więcej

Back to top