Rejestracja 81 537 41 71 

Wraz z otwarciem nowego budynku zabiegowo-anestezjologicznego z nowoczesnym blokiem operacyjnym w naszym szpitalu, przed Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej otwierają się nowe możliwości. Operacje i szkolenia z udziałem robota da Vinci odbywają się już na sali hybrydowej. 

 W kwietniu otworzyliśmy w naszym Szpitalu jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce, a już przystępujemy do nowej inwestycji. Blisko 40 mln złotych będzie kosztował remont dotychczasowego centralnego traktu operacyjnego oraz dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego.

W najbliższą niedzielę w Polsce odbędą się wybory samorządowe. W głosowaniu będą mogli wziąć udział również pacjenci leczeni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie, którzy przybyli do placówki najpóźniej dzień przed dniem wyborów. Będą mogli głosować wyborcy ujęci w Centralnym Rejestrze Wyborców, w obwodzie głosowania położonym na terenie województwa lubelskiego.

List intencyjny w tej sprawie podpisali rektor KUL oraz marszałek województwa lubelskiego. Na jego  mocy, na bazie oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, powstaną Klinika Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej, Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii oraz Klinika Neurochirurgii.

Z okazji Świąt Wielkanocnych Pracownikom i Pacjentom szpitala składam najszczersze życzenia,
by w ten wyjątkowy czas we wszystkich sercach zagościły radość i wielka nadzieja z odradzającego się życia.

Dyrektor

Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie

Piotr Matej

W naszym szpitalu powstanie Oddział Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia. Jednostką pokieruje prof. dr hab. n. med. Michał Zembala, jeden z najbardziej cenionych specjalistów w tym zakresie, którego doświadczenie i osiągnięcia zdobyły uznanie pacjentów i środowiska medycznego nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

W dniach 8-9 marca br. w Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej w Lublinie odbyło się specjalistyczne szkolenie chirurgii robotycznej. Wzięło w nim udział 12 specjalistek
i specjalizantek chirurgii ogólnej z całej Polski. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o wspieraniu rozwoju zawodowego kobiet, a także o barierach, które wciąż blokują kobietom karierę w chirurgii.

Specjalistyczny robot ortopedyczny ułatwi lekarzom z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego operacje endoprotezy stawu kolanowego. Nowe rozwiązanie sprawi, że operacje będą bardziej precyzyjne, a pacjenci szybciej wrócą do sprawności. Tym samym nasz szpital dołącza do grona zaledwie kilku placówek medycznych w Polsce, które wykorzystują robota w swojej pracy. W województwie lubelskim jest to pierwszy tego typu sprzęt. Kosztował 2,5 mln złotych. 

Otworzyliśmy uroczyście nowy budynek (blok R) w naszym Szpitalu. To Centralny Trakt Operacyjny. W wydarzeniu wzięło udział wielu gości m.in. podsekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Monika Sikora, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Kos oraz przedstawicielka Komisji Europejskiej Aleksandra Kowalska.

Dobra wiadomość dla pacjentów. W lutym br. w naszym Szpitalu otwarty został Oddział Neurochirurgii.  Dzięki temu jest szansa, że chorzy nie będą musieli szukać pomocy w placówkach poza województwem lubelskim.

Back to top