Deklaracja dostępności
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://szpital.lublin.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie dokumentów Word nie bez wymaganej struktury lub są skanami dokumentów.
- Część multimediów nie ma napisów/audiodeskrypcji/transkrypcji tekstowej.
- Część fotografii/obrazów/galerii nie posiada opisów alternatywnych.
- Załączone pliki pochodzą z różnych źródeł zewnętrznych, do których modyfikacji Szpital nie jest uprawniony.
- Niektóre materiały opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- Pliki PDF, DOC itp. - redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie.
Nadmierne koszty
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- Możliwość powiększania wielkości liter w treści artykułów całej strony,.
- Wyszukiwarka indeksująca treści na stronie.
- Możliwość przechodzenia między elementami strony za pomocą klawisza TAB,.
- Podświetlania elementów nawigacyjnych (tzw. focus) ułatwiającego osobom niedowidzącym korzystanie z witryny.
Skróty klawiszowe
- Obsługa menu głównego za pomocą strzałek pomiędzy elementami w poziomie i w listach rozwijanych.
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiszowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Koordynator do Spraw Dostępności Justyna Trzcina - mejlowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie 815374899.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę można złożyć listownie lub mailem na adres szpitala:
- Dyrektor - mgr Piotr Matej,
- Adres: al. Kraśnicka 100,
- mejl: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Aplikacje mobilne
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie nie udostępnia aplikacji mobilnych.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie
Poradnia Ginekologiczno - Położnicza, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, Poradnia Chorób Zakaźnych dla Dzieci
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM):
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: wstawic adres raportu
-
Wszystkie budynki w każdej lokalizacji są wyposażony w informacje wizualne które przedstawiają rozmieszczenie pomieszczeń. Tablice informacyjne umieszczone są na ścianach i sufitach szpitala, przy rozwidleniach korytarzy, przy windach. W budynku lokalizacji al. Kraśnicka 100 w holu głównym znajdują się Info-Kioski z ekranem dotykowym z funkcją tłumacza języka migowego, regulacją wielkości czcionki oraz regulacją kontrastu koloru ekranu. Kiosk interaktywny ma również funkcję poprowadzenia pacjenta po mapie szpitala.
Można również skorzystać z pomocy informacyjnej udzielanej przez pracowników Służby Ochrony Szpitala. Punkt Informacyjny obsługiwany jest całodobowo przy wejściu głównym w Bloku A. Szpital posiada pętle indukcyjne w rejestracji ogólnej oznakowane dedykowaną naklejką. Na Poziomie 0 i 1 Bloku A Wojewódzkiej Przychodni Specjalistycznej zamontowane są pętle powierzchniowe. W razie potrzeby Szpital dysponuje również pętlą indukcyjną stanowiskową mobilną oraz wzmacniaczem mobilnym z pętlą indukcyjną systemem FM naszyjną.
W lokalizacji ul. Herberta przy wejściu głównym od godz.07.00 do godz. 15.00 można również skorzystać z pomocy informacyjnej udzielanej przez pracowników SOS.
Wszystkie lokalizacje mają dostęp do usługi tłumacza języka migowego przez stronę internetową w godzinach od 07.00 do 20.00. W ułatwieniu dostępu do usługi tłumacza języka migowego dysponujemy przenośnymi tabletami, które dostarczamy pacjentowi na wybrany oddział szpitalny. - Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności.
Dodatkowe Infomracje
Tytuł | Rozmiar | Pobierz |
---|---|---|
Raport-o-stanie-zapewniania-dostępności-podmiotu-publicznego-2025-[208KB PDF] | 213.67 kb |
Pobierz
Otwórz |