Rejestracja 81 537 41 71 

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci !

Pragniemy poinformować, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie aktualnie  wykonywane są bezpłatne zabiegi chirurgiczne, najnowocześniejszym narzędziem chirurgicznym na świecie pozwalającym na przeprowadzenie niezwykle skomplikowanych operacji.

 Operacje wykonywane są w Pracowni Robotyki Operacyjnej za pomocą robota chirurgicznego Da Vinci Xi będącego najnowszym istniejącym modelem 4 generacji ze zintegrowanym stołem chirurgicznym oraz systemem 10-ciokrotnego powiększania obrazu.

Zastosowanie robota Da Vinci  wspiera pracę operatora, a zabiegi chirurgiczne wykonywane są z niezwykłą precyzją i dokładnością bez konieczności otwierania jamy brzusznej, w rezultacie zapewniając lepszy efekt kosmetyczny aniżeli zabiegi wykonywane metodą tradycyjną.

Małoinwazyjna metoda wykonywana za pomocą niewielkich nacięć,  przez które do ciała pacjenta wprowadzane są zminiaturyzowane narzędzia chirurgiczne,  zmniejsza utratę krwi, dolegliwości bólowe, ryzyko infekcji i minimalizuje powikłania pooperacyjne. Dzięki temu diametralnie skróceniu ulega czas pobytu w szpitalu gwarantując szybki powrót do zdrowia i aktywności zawodowej.

Ogromną zaletą naszej placówki jest obecność wykwalifikowanego chirurga, doktora Jerzego Drausa, od 10 lat specjalizującego się w dziedzinie chirurgii robotycznej.

Dr n.med. Jerzy Draus jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, specjalizującym się w dziedzinie chirurgii ogólnej, urazowej i kolorektalnej.

Obecnie pełni funkcję Ordynatora Oddziału Kolorektalnego w Hallands Hospital Halmstad w Szwecji.

W swojej praktyce wykonał ponad 1000 operacji kolorektalnych z wykorzystaniem robota Da Vinci i szkolił w ponad 40 klinikach na terenie Europy personel medyczny w charakterze proktora. Brał również udział w ocenie pracy chirurgów onkologicznych stosujących system Da Vinci.

Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz członkiem licznych organizacji i stowarzyszeń min: Związku Lekarzy Królewskiego Towarzystwa Chirurgów w Szwecji, European Society of Coloproctology, Clinical Robotics Surgery Associationa.

W Pracowni Robotyki Operacyjnej wykonujemy zabiegi z zakresu:

CHIRURGII

  1. Robotyczna chirurgia kolorektalna Da Vinci- obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie metoda leczenia nowotworu jelita grubego i odbytnicy, polegająca na usunięcia guza lub chorego organu za pomocą wykonania paru kilkumilimetrowych otworów w powłokach brzusznych pacjenta.
  2. Chirurgia robotyczna przepuklin brzusznych wszystkich rodzajów, przynosząca pacjentom największą korzyść w operacjach dużych przepuklinach pooperacyjnych

UROLOGII

  1. Prostatektomia robotyczna z wykorzystaniem robota Da Vinci – najbardziej innowacyjna metody leczenia nowotworów prostaty z zachowaniem potencji seksualnej i trzymaniem moczu, pozwalająca na resekcję prostaty wraz z pęcherzykami nasiennymi oraz w uzasadnionych przypadkach, węzłów chłonnych.
  2. Robotyczne operacje nowotworów pęcherza moczowego i nerek

GINEKOLOGII

  1. Histerektomiia– najnowocześniejsza technika chirurgicznego usuwania macicy, jajników i węzłów chłonnych przy jednoczesnej ochronie nerwów autonomicznych we wczesnych stadiach zaawansowania nowotworów.

Pracownia Robotyki Operacyjnej jest pierwszą tego typu pracownią w makroregionie lubelskim, dostępną dla każdego pacjenta, zgodnie z kwalifikacjami, na terenie całego województwa, a nawet kraju.

Informacje dotyczące zabiegów, wymaganych badań i kwalifikacji można uzyskać u koordynatora przedoperacyjnego:

Mgr piel. Dominiki Ruszniak

 

Nr tel. +48 798 313 897

W godzinach 9.00-14.30

Połączenie doświadczonego zespołu z innowacyjną  technologią to rozwiązanie dla wielu pacjentów ze schorzeniami kolorektalnymi, urologicznymi i ginekologicznymi, a kompleksowa opieka w całym procesie terapeutycznym  chorego jest dla nas priorytetem.

Dr n.med. Jerzy Draus
Dr n.med. Jerzy Draus
Otwarcie pracowni
Otwarcie pracowni
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Back to top