Rejestracja 81 537 41 71 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego  w2023 roku zwiększył o ponad 20 procent swoje przychody, które wyniosły blisko 525 mln zł. Sam kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia był większy o ponad 95 mln zł niż w 2022 roku. Szpital przy al. Kraśnickiej jest największą placówką ochrony zdrowia w województwie lubelskim. Należy do najlepiej zarządzanych szpitali w kraju.

Rozpoczęła się realizacja polsko-ukraińskiego projektu współpracy transgranicznej pomiędzy dwoma placówkami medycznymi: Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i Zakarpackim Wojewódzkim Szpitalem Klinicznym im. A. Nowaka w Użhorodzie. Efektem podpisanego właśnie w Ukrainie porozumienia jest zakup przez oba szpitale sprzętu do leczenia chorób układu krążenia i chorób wymagających leczenia neurochirurgicznego, w szczególności ofiar wojny.

Oddział Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie ma nowego ordynatora. Od czerwca br. jest nim dr Marcin Kubiak.

Zapraszamy prezdstawicieli  do prezentacji możliwści oferowanego sprzętu/angiografu

Zapraszamy zainteresowanych przedstawicieli podmiotów oferujących angiografy do zaprezentowania możliwości sprzętu na wyposażenie pracowni:

W Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej, działającym w naszym szpitalu, po raz pierwszy odbyła się operacja usunięcia pęcherza moczowego przy użyciu systemu robotycznego. Przeprowadzili ją dr n. med. Janusz Frey i dr n. med. Gabriel Surdacki. Jeszcze niedawno operacje tego typu wykonywano głównie tradycyjnymi metodami chirurgicznymi. Lubelski ośrodek jako jeden z nielicznych w Polsce będzie wykonywał ten zabieg w całości przy użyciu robota da Vinci.

Rodzinny-Festyn-Zdrowotny

W ramach akcji Lubelskie Dni Promujące Zdrowie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zaprasza do stoiska w Bloku A, poziom 0.

Szpital przy al. Kraśnickiej oraz Zakarpacki Obwodowy Szpital Kliniczny w Użhorodzie w Ukrainie zakupią specjalistyczny sprzęt do leczenia chorób układu krążenia i chorób wymagających leczenia neurochirurgicznego, w szczególności ofiar konfliktów zbrojnych. Wartość inwestycji to blisko 2,9 mln euro.

W naszym Szpitalu została przeprowadzona 500 operacja przy użyciu robota da Vinci. Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt oraz umiejętności lekarzy, którzy zostali zaproszeni przez dyrekcję szpitala do współpracy, dynamicznie rozwija się Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej. W  warsztatach przygotowujących do egzaminu certyfikacyjnego w systemie chirurgii operacyjnej da Vinci tym razem udział wzięli lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

W związku ze zbliżającym się Dniem Diagnosty Laboratoryjnego, obchodzonym 27 maja wszystkim Diagnostom Laboratoryjnym, 

Podstawowym celem istnienia Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej w Lublinie jest działalność lecznicza oraz dydaktyczna.

Back to top