Rejestracja 81 537 41 71 

Grafika informacyjna przedstawiająca Lekarza przygotowującego próbkę po badaniu cytologicznym, a w tle pacjentka.

Rocznie jest wykrywany u ponad 2200 kobiet. Niestety 1400 z nich umiera z jego powodu, ponieważ wykryty został w zaawansowanym stadium. Dlatego każda kobieta po 25 r. ż. powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badania cytologiczne. To badanie pozwala wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym, ale jeszcze uleczalnym stadium choroby.

Plakat konferencji Odchodzić bez bólu - Po lewej stronie nfomracjai o wydarzeniu po prawej stronie sylwetka kobiety i ręce mężczyzny trzymające dłonie kobiety ułożone w serce

W dniach 22-23 maja 2025 r. w Warszawie odbędzie się IV edycja ogólnopolskiej największej konferencji paliatywnej w Polsce „Odchodzić bez bólu”, która zgromadzi ponad 350 specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów, psychologów i psychoonkologów związanych zawodowo z opieką nad pacjentem u kresu życia. Organizatorami konferencji są: Vicommi Media, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM.

Zespół chirurgów w trakcie operacji

W naszym Szpitalu ortopedzi wykonują skomplikowane operacje z zakresu mikrochirurgii rekonstrukcyjnej kończyn dolnych i górnych. Pacjenci z regionu, ale także z innych miejscowości w Polsce  zagrożeni amputacją mają szansę na powrót do pełnej sprawności i komfortu życia.

plakat wydażenia Lubelskie dni zdrowia kobiet

Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk zaprasza na spotkanie inaugurujące obchody LUBELSKICH DNI ZDROWIA KOBIET.

Na na pierwszym planie zdjęcia znajduje się konsola do sterowania robotem DaVinci, w tle sla operacyjna z innymi sprzętami i personelem.

W naszym Szpitalu przeprowadzono 800. operację z wykorzystaniem robota da Vinci. Przez rok, a więc od lutego 2024 do lutego 2025, wykonano aż 400 tych zaawansowanych zabiegów, co plasuje lubelską placówkę w gronie liderów robotycznej chirurgii w Polsce.

drzwi wejściowe na oddział przystrojone czerono różowymi balonami

Walentynkowe Dni Otwarte – pełne miłości i inspiracji! ❤️

Za nami wyjątkowe Walentynkowe Dni Otwarte Szpitala Położniczego przy ul. Lubartowskiej 81, które były nie tylko okazją do poznania naszej placówki, ale także do spędzenia czasu w ciepłej, pełnej serdeczności atmosferze!

Zdjęcie przedstawia pacjenta i grupę szkolących się lekarzy w trakcie badania ultrasonograficznego

Za nami drugie szkolenie z zakresu ultrasonografii endoskopowej (EUS). Było ono skierowane do lekarzy endoskopistów (gastroenterologów  i chirurgów)  zainteresowanych wykonywaniem  tego typu  zabiegów. Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji lekarzy i  pielęgniarek  w zakresie tej techniki endoskopowej. Były  to zajęcia   praktyczne z   ekspertem, w  czasie których wykonywano badania  diagnostyczne i zabiegi związane z chorobami dróg żółciowych oraz trzustki, u pacjentów hospitalizowanych w Oddziale Gastroenterologii oraz Oddziale Chirurgii.

Walentynkowe dni otwarte Szpitala położniczego przy ul. Lubartowskiej 81

Walentynkowe Dni otwarte w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie organizowane w placówce przy ul. Lubartowskiej 81.

W trakcie wydarzenia dowiesz się jak przygotować się do porodu w naszym szpitalu, zapoznasz się z personelem, obejrzysz nasze oddziały oraz otrzymasz upominek.

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wraz z Dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego prezentujący medal 550 Lecia Województwa Lubelskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie oraz dyrektor Piotr Matej zostali uhonorowani wyróżnieniem okolicznościowym pn. „Medal 550-lecia Województwa Lubelskiego”. Wyróżnienia wręczył marszałek Jarosław Stawiarski.

Konferencja prasowa - od lewej prof. dr hab. n. med. Cezary Grochowski, dyrektor Wojewódzkiego Szppitala Specialistycznego im Kardynała Stefana Wyszyńskiego Piotr Matej, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski

Oddział Neurochirurgii naszego Szpitala zyskał nową siedzibę, nowoczesny sprzęt i więcej miejsc dla pacjentów. Dzięki przeprowadzce do nowej lokalizacji oddział może zaoferować jeszcze wyższy standard opieki nad pacjentami oraz lepsze warunki pracy dla specjalistów. Cala inwestycja kosztowała blisko 40 mln zł.

Back to top