Rejestracja 81 537 41 71 

Konferencja prasowa - od lewej prof. dr hab. n. med. Cezary Grochowski, dyrektor Wojewódzkiego Szppitala Specialistycznego im Kardynała Stefana Wyszyńskiego Piotr Matej, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski

Oddział Neurochirurgii naszego Szpitala zyskał nową siedzibę, nowoczesny sprzęt i więcej miejsc dla pacjentów. Dzięki przeprowadzce do nowej lokalizacji oddział może zaoferować jeszcze wyższy standard opieki nad pacjentami oraz lepsze warunki pracy dla specjalistów. Cala inwestycja kosztowała blisko 40 mln zł.

Dyrektor Szpitala odbiera symboliczny czek na kwotę 30 tysięcy złotych od przedstawiciela PGE

Lubelska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie po raz kolejny zorganizowała program „Dzielimy się ciepłem”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, szpitali i innych placówek, z których korzystają odbiorcy wrażliwi społecznie.

Zmiana lokalizacji Nocnej i Świątecznej poradnii opieki zdrowotnej
Szanowni pacjenci,

uprzejmie informujemy, iż w dniu 20.01.2025 od godziny 18.00
Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
zostaje przeniesiona z ul. Biernackiego 9 na ulicę Lubartowską 81
Przygotowania do operacji zmniejszenia żołądka za pomocą robota da Vinci

W Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej, działającym w naszym Szpitalu, po raz pierwszy odbyły się operacje zmniejszenia żołądka przy użyciu systemu robotycznego. Przeprowadzili je gościnnie specjaliści z Ośrodka Chirurgicznego Leczenia Otyłości w Łęcznej lek. Maciej Pastuszka i lek. Piotr Cedrowicz oraz dr n. med. Jerzy Draus, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i kolorektalnej związany z CERO. Na co dzień operacje bariatryczne wykonywane są laparoskopowo. Lubelski ośrodek jako drugi w Polsce będzie wykonywał tego typu zabiegi przy użyciu robota da Vinci.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim Pacjentom oraz ich rodzinom dużo zdrowia, otuchy i siły.

Niech te święta przyniosą radość oraz chwilę wytchnienia, a Nowy Rok obdarzy Państwa nadzieją i dobrymi zmianami.

Naszym Pracownikom dziękujemy za trud i zaangażowanie, które każdego dnia wnoszą w życie Pacjentów.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zdjęcie przedstawia ramiona robota daVinci oraz 2 operatorów

To był bardzo dobry rok dla Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej, działającego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
W grudniu przekroczono liczbę 720 zabiegów od początku działalności pracowni robotycznej, tj. od 2022r. Dzięki kolejnym proktorom, ośrodek szkoli coraz więcej zespołów lekarskich z całej Polski.
W Lublinie odbyła się właśnie pierwsza w kraju ogólnopolska konferencja dla koordynatorów systemu robotycznego da Vinci.

Medycy z Ukrainy na szkoleniu w naszym szpitalu

Grupa lekarzy i personelu medycznego z Ukrainy wzięła udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez Szpital przy al. Kraśnickiej. To kolejny etap realizacji projektu współpracy transgranicznej pomiędzy dwoma placówkami medycznymi: Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i Zakarpackim Wojewódzkim Szpitalem Klinicznym im. A. Nowaka w Użhorodzie.

Plakat pierwszego ogólnopolskiego spotkania koordyantorów robota daVinci przedstawiajjący manipulatory robota i dwójkę lekarzy w trakcie zabiegu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie odbyło się I Ogólnopolskie Spotkanie Koordynatorów Systemu Robotowego da Vinci. Wzięli w nim udział lekarze, pielęgniarki, kierownicy traktów operacyjnych, instrumentariusze z całej Polski, którzy odpowiadają za system da Vinci w swoich jednostkach zdrowia.

Bardzo dobre informacje napłynęły do naszego Szpitala. Otóż zgodnie z postanowieniem Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne otrzymali: dr hab. Konrad Futyma  i dr hab. Cezary Grochowski.

Światowy Dzien Wczesniala

Co roku, 17 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka – wyjątkowe święto mające na celu zwiększenie świadomości na temat wyzwań, przed którymi stają dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży. To także okazja, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ich opiekę.

Back to top