Rejestracja 81 537 41 71 

Lublin, 17 maja 2022 r.

INFORMACJA PRASOWA

Środki z Polskiego Ładu na kuchnię i pralnię szpitala przy al. Kraśnickiej

Szanowni Państwo, Drodzy Pacjenci !

Pragniemy poinformować, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie aktualnie  wykonywane są bezpłatne zabiegi chirurgiczne, najnowocześniejszym narzędziem chirurgicznym na świecie pozwalającym na przeprowadzenie niezwykle skomplikowanych operacji.

Robot Chirurgiczny daVinci

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie została otwarta Pracownia Robotyki Operacyjnej, którą wyposażono w nowoczesny system chirurgii robotycznej da Vinci. W czwartek, 21 kwietnia zostanie przeprowadzona pierwsza operacja chirurgiczna w asyście robota.  Tym samym szpital w Lublinie dołącza do grona kilkunastu placówek medycznych w Polsce, które wykorzystują robota w swojej pracy.

W dniu 12 kwietnia 2022 roku, realizując uchwałę Sejmiku Województwa Lubelskiego z dnia 29 listopada 2021 roku, doszło do połączenia Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie (podmiot leczniczy przejmowany) z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Lublinie (podmiot leczniczy przejmujący).

Zdrowych, pogodnych Świąt, spędzonych w serdecznej atmosferze wśród osób bliskich naszemu sercu.
Niech ten czas Wielkanocy pozwoli na rozkwitnięcie naszym pomysłom, kreatywności i energii.

Informujemy o wznowieniu możliwości odwiedzin Pacjentów przez osoby bliskie zgodnie z Zarządzeniem nr  54/2022 Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie z dnia 1 kwietnia 2022 r. w sprawie wprowadzenia zasad odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych w WSS w Lublinie (szczegóły).

Pomagamy Ukrainie

Karetka sanitarna oraz materiały opatrunkowe przekazane do Lwowskiego Obwodowego Klinicznego Szpitala Infekcyjnego we Lwowie

Bezpłatna doraźna pomoc medyczna dla uchodźców  z Ukrainy

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie informuje, że na Dworcu Autobusowym PKS w Lublinie (Aleja Tysiąclecia 6) została zorganizowana bezpłatna doraźna pomoc medyczna dla uchodźców z Ukrainy.

Back to top