Rejestracja 81 537 41 71 

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

W tym wyjątkowym czasie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim Pacjentom oraz ich rodzinom dużo zdrowia, otuchy i siły.

Niech te święta przyniosą radość oraz chwilę wytchnienia, a Nowy Rok obdarzy Państwa nadzieją i dobrymi zmianami.

Naszym Pracownikom dziękujemy za trud i zaangażowanie, które każdego dnia wnoszą w życie Pacjentów.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Zdjęcie przedstawia ramiona robota daVinci oraz 2 operatorów

To był bardzo dobry rok dla Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej, działającego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
W grudniu przekroczono liczbę 720 zabiegów od początku działalności pracowni robotycznej, tj. od 2022r. Dzięki kolejnym proktorom, ośrodek szkoli coraz więcej zespołów lekarskich z całej Polski.
W Lublinie odbyła się właśnie pierwsza w kraju ogólnopolska konferencja dla koordynatorów systemu robotycznego da Vinci.

Medycy z Ukrainy na szkoleniu w naszym szpitalu

Grupa lekarzy i personelu medycznego z Ukrainy wzięła udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez Szpital przy al. Kraśnickiej. To kolejny etap realizacji projektu współpracy transgranicznej pomiędzy dwoma placówkami medycznymi: Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie i Zakarpackim Wojewódzkim Szpitalem Klinicznym im. A. Nowaka w Użhorodzie.

Plakat pierwszego ogólnopolskiego spotkania koordyantorów robota daVinci przedstawiajjący manipulatory robota i dwójkę lekarzy w trakcie zabiegu

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie odbyło się I Ogólnopolskie Spotkanie Koordynatorów Systemu Robotowego da Vinci. Wzięli w nim udział lekarze, pielęgniarki, kierownicy traktów operacyjnych, instrumentariusze z całej Polski, którzy odpowiadają za system da Vinci w swoich jednostkach zdrowia.

Bardzo dobre informacje napłynęły do naszego Szpitala. Otóż zgodnie z postanowieniem Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne otrzymali: dr hab. Konrad Futyma  i dr hab. Cezary Grochowski.

Światowy Dzien Wczesniala

Co roku, 17 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka – wyjątkowe święto mające na celu zwiększenie świadomości na temat wyzwań, przed którymi stają dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży. To także okazja, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ich opiekę.

Miło nam poinformować, że mgr Agnieszka Komarowska-Cieślak została Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego. Nominację odebrała z rąk Wojewody Lubelskiego Krzysztofa Komorskiego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie informuje, że w oparciu o art. 29 ust. 2 ustawy z dnia 06.11.2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U.2024.581.t.j.) zostanie przeprowadzony proces niszczenia dokumentacji medycznej -  historii chorób z lat 1992 do 2002 roku, w związku z upływem okresów przechowywania dokumentacji medycznej, wskazanych w art. 29 ust.1 przywołanej ustawy.

Podpisanie o dofinansowanie przez marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wicemarszałka Piotra Bresia oraz dr n. med. Małgorzatę Piasecką, zastępcę dyrektora ds. Lecznictwa naszego Szpitala.

Szpital Wojewódzki przy al. Kraśnickiej otrzyma środki z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027 na rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS). Umowę o dofinansowanie podpisali marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Piotr Breś oraz dr n. med. Małgorzata Piasecka, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa naszego Szpitala.

„Szpital Przyjazny Dziecku” to międzynarodowa inicjatywa stworzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Potwierdza ona stosowanie w opiece nad matką i dzieckiem procedur sprzyjających karmieniu piersią, zgodnych z najwyższymi standardami Światowej Organizacji Zdrowia WHO. W gronie kilkunastu szpitali w Polsce znalazł się ponownie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Certyfikat wręczyła prof. dr hab. n. med. Maria Wilińska, Przewodnicząca Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią. 

Back to top