Rejestracja 81 537 41 71

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie został wyznaczony przez Ministra Zdrowia do realizacji pilotażowego programu leczenia ostrej fazy udaru niedokrwiennego mózgu za pomocą przezcewnikowej trombektomii mechanicznej.

Dr n. med. Gabriel Surdacki i dr n. med. Ewa Niezabitowska, urolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie, to pierwsi wyszkoleni w województwie lubelskim specjaliści robotyki operacyjnej. Właśnie zdali egzamin certyfikujący w ośrodku w Berlinie i mogą już operować pacjentów z użyciem robota da Vinci.

Nowy Oddział Pulmonologiczny w szpitalu przy ul. Herberta

Podpisanie umowy na budowę bloku R

Pierwsza operacja ginekologiczna z użyciem robota da Vinci

Fundusze unijne na poprawę jakości świadczeń zdrowotnych Szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie

W dniu 28.06.2022 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie został uhonorowany przez Wojewodę Lubelskiego pamiątkowym wyróżnieniem w postaci statuetki i podziękowania za czynne zaangażowanie na rzecz walki z pandemią.

Obrazek przedstawiający stoisko szpitala na festynie

Dnia 03.06.2022r Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ uczestniczył w Rodzinnym Festynie Zdrowotnym w ramach VIII Lubelskich Dni Promujących Zdrowie.

Dnia 07.06.2022 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w lokalizacji przy al. Kraśnickiej 100, odbyło się nieodpłatne przekazanie przez firmę Adamed Pharma S.A. z siedzibą w Pieńkowie  vouchera, uprawniającego Szpital do korzystania z innowacyjnego zestawu do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej.