- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W dniach 26-28 września 2025 r. w Wiśle w Hotelu Stok zorganizowana zostanie VII edycja konferencji p.n. Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie wraz z Oddziałem Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka
Serdecznie zaprasza przyszłych i obecnych rodziców oraz opiekunów maluszków na Warsztat “Wsparciakowo”
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Ruch Onkologiczny PARS rozpoczyna kolejną edycję programu „Zdrowiej”, 8-tygodniowego cyklu spotkań online skierowanych do pacjentów onkologicznych, hematologicznych oraz ich bliskich.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Zakładowe Organizacje Związkowe działające przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie zorganizowały 13 maja manifestację przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Pracownicy Szpitala spotkali się także z Wojewodą Lubelskim Krzysztofem Komorskim, żeby nie dopuścić do zamknięcia niedawno utworzonego Oddziału Kardiochirurgii.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora, dzień 16 maja 2025 r. (piątek) dla pracowników Wojewódzkiej Przychodni Specjalistycznej, Punktu Pobrań Zakładu Medycyny Laboratoryjnej oraz działów administracji Szpitala jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto (03.05.2025 r.) przypadające w sobotę.
Jednocześnie informujemy, że poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej pracuje bez zmian.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Do maja 2025 roku ma zostać ukończony pierwszy etap budowy Regionalnego Centrum Pulmonologii w Lublinie. Będzie ono funkcjonowało w ramach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w lokalizacji przy ul. Herberta w Lublinie. Dzisiaj w urzędzie marszałkowskim dyrektor szpitala Piotr Matej podpisał umowę ze Szczepanem Kusibabem, wiceprezesem firmy Adamietz i wykonawcą. Koszt inwestycji wyniesie 36,5 milionów złotych.
Budowa Regionalnego Centrum Pulmonologii (RCP) jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługi medyczne z zakresu chorób układu oddechowego. Według opracowań medycznych w województwie lubelskim, ale też w całej Polsce, do 2029 roku prognozowany jest dziesięcioprocentowy wzrost zapadalności na choroby układu oddechowego, m.in. przewlekłe zapalenie płuc, niewydolność oddychania, choroby śródmiąższowe czy zaburzenia oddychania w czasie snu. Prognozuje się również, że do 2031 roku liczba hospitalizacji z powodu gruźlicy i chorób płuc wzrośnie z poziomu 18,3 tys. pacjentów do 22,2 tysięcy.
– Po onkologii i chorobach serca to właśnie choroby płuc stają się „dżumą” XXI wieku. Mam nadzieję, że ten ośrodek zaspokoi medyczne potrzeby wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Osoby cierpiące na gruźlicę, astmę, inne choroby płuc czy alergie będą mogły otrzymać pomoc w jednym miejscu, czyli właśnie w RCP. W pierwszym etapie przy ul. Herberta powstanie dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 3000 m2. Na parterze znajdzie się oddział chorób płuc z nieinwazyjną wentylacją mechaniczną, w którym miejsce znajdzie 30 pacjentów. Na niższej kondygnacji przewidziano miejsce na pomieszczenia zabezpieczenia technicznego, szatnie personelu i magazyny.
– Regionalne Centrum Pulmonologii będzie ośrodkiem diagnostycznym i leczniczym. Po doświadczeniach epidemiologicznych utworzenie jednego centrum, wykonującego usługi medyczne na możliwie najwyższym poziomie, pozwoli na stworzenie odpowiednich warunków pozwalających na poczucie bezpieczeństwa wśród pacjentów i komfort pracy personelu. To rozpoczęcie nowej jakości w zakresie leczenia chorób płuc, co jest odpowiedzią na potrzeby obecnych czasów – zapewnił Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
Wartość inwestycji to 36,5 mln zł, w tym 30 mln zł Samorząd Województwa Lubelskiego pozyskał z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. Pozostała kwota pochodzi z budżetu Województwa Lubelskiego.
Rozpoczynająca się właśnie budowa RCP to pierwszy etap tej inwestycji. Docelowo, dla osób z chorobami układu oddechowego ma powstać 150 łóżek. Całkowity koszt utworzenia placówki szacuje się na ponad 100 mln zł.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych życzę
całemu Zespołowi Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych wszelkiej pomyślności,
niespożytych sił w dalszej pracy, niezawodnego zdrowia, uśmiechu i pogody ducha.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Nowy Oddział Pulmonologiczny w szpitalu przy ul. Herberta
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie, w lokalizacji przy ul. Herberta 21 powstanie nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentów postcovidowych. Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie Piotr Matej podpisał w środę, 7 września, umowę na realizację inwestycji z Dyrektorem Handlowym Climatic System Jarosławem Adamkiem. W konferencji prasowej poświęconej powstaniu nowego oddziału uczestniczył również Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Inwestycja o wartości blisko 10 mln zł obejmuje budowę nowego dwukondygnacyjnego budynku. Zostanie on połączony z istniejącym już budynkiem wchodzącym w skład kompleksu szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie. Budynek będzie realizowany w systemie modułowym, a sam proces będzie wykonany w systemie „zaprojektuj, wybuduj”.
– Koszty Oddziału Pulmonologii, wybudowanego w nowym systemie modułowym, to 10 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na profilaktykę covidową i leczenie postcovidowe wynosi 8 mln 400 tys. zł, a z budżetu województwa – 1 mln 600 tys. zł – podkreśla Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Nowy oddział będzie dysponował 40 łóżkami. Powstająca pulmonologia powstaje z myślą o chorych zakażonych wirusem SarsCov-2, innymi infekcjami zakaźnymi oraz pacjentach postcovidowych, co odpowiada na aktualną sytuację epidemiczną i potrzeby badanych. Zwiększony reżim sanitarny polepszy bezpieczeństwo wszystkich przebywających na oddziale osób, w tym personelu. Oddział został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi wymogami stawianymi oddziałom zakaźnym.
– W okresach wzmożonego zachorowania w nowym Oddziale Pulmonologii będziemy przyjmować pacjentów covidowych, a po tym okresie będzie ogromna potrzeba leczenia pacjentów postcovidowych. Teraz mamy dwa oddziały pulmonologii: jeden zlokalizowany przy ul. Biernackiego, drugi – przy ul. Herberta. Te dwa oddziały już niedługo będą mieściły się w jednej lokalizacji przy ul. Herberta – mówi Piotr Matej – Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.
– Myślę, że w połowie tego miesiąca rozpoczną się prace związane z wykonywaniem fundamentów, natomiast same moduły powinniśmy dostarczyć w październiku. Termin jest ambitny, ale to nie jest pierwsza realizacja, którą robimy w krótkim terminie – zapowiada Dyrektor Handlowy firmy Climatic System Jarosław Adamek.
Zadanie wynoszące blisko 10 mln zł jest finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i budżetu województwa lubelskiego.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Wiosna to czas nowych początków – również dla wielu przyszłych mam, które w tym wyjątkowym okresie oczekują narodzin swoich dzieci. Z myślą o nich Szpital przy ul. Lubartowskiej 81 zorganizował kolejną edycję Wiosennych Dni Otwartych. Wydarzenie, które odbyło się w piątek 25.04.2025, przyciągnęło liczne grono kobiet w ciąży, ich partnerów oraz bliskich.
Strona 7 z 20

















