Rejestracja 81 537 41 71 

Misja Szpitala

Misja Szpitala
"Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić"
Kardynał Stefan Wyszyński

Previous Next Play Pause

Aktualności

Szpital ma nowych profesorów nauk medycznych i nauk o zdrowiu21-11-2024

Bardzo dobre informacje napłynęły do naszego Szpitala. Otóż zgodnie z postanowieniem Andrzeja...

Czytaj więcej...

Mamy Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego18-11-2024

Miło nam poinformować, że mgr Agnieszka Komarowska-Cieślak została Konsultantem Wojewódzkim w...

Czytaj więcej...

Światowy Dzien Wczesniala
Światowy Dzień Wcześniaka19-11-2024

Co roku, 17 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka – wyjątkowe święto mające na celu...

Czytaj więcej...

Informacja o możliwości odbioru dokumentacji medycznej przed zniszczeniem14-11-2024

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki...

Czytaj więcej...

). Umowę o dofinansowanie podpisali marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Piotr Breś oraz dr n. med. Małgorzata Piasecka, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa naszego Szpitala.
Blisko 2 mln zł na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną13-11-2024

Szpital Wojewódzki przy al. Kraśnickiej otrzyma środki z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego...

Czytaj więcej...

Szpital przy al. Kraśnickiej z certyfikatem „Szpital Przyjazny Dziecku”07-11-2024

„Szpital Przyjazny Dziecku” to międzynarodowa inicjatywa stworzona przez Światową Organizację...

Czytaj więcej...

Szkolimy z zakresu laparoskopowej i robotycznej małoinwazyjnej chirurgii przewodu pokarmowego05-11-2024

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie odbył się praktyczny kurs z zakresu...

Czytaj więcej...

Szpital liderem informatyzacji medycznej 25-09-2024

Podczas odbywającego się w Sopocie Forum Innowacji Medycznych, Dyrektor Piotr Matej odebrał...

Czytaj więcej...

Zbiórka darów dla mieszkańców terenów dotkniętych klęską powodzi17-09-2024

Przyłączając się do apelu Marszałka Województwa Lubelskiego wspólnie z Caritas Archidiecezji...

Czytaj więcej...

2,9 mln euro na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla szpitala w Lublinie i w Użhorodzie17-09-2024

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie oraz Zakarpacki...

Czytaj więcej...

Cykl filmów na temat lokalizacji
oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych

Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej  przy al. Kraśnickiej, w którym przeprowadzane są operacje z użyciem robota da Vinci.

Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej, dzięki inicjatywie Dyrekcji Szpitala, zatrudnia znakomitych lekarzy, którzy nie tylko posiadają uprawnienia do wykonywania operacji z użyciem robota, ale mają również status proktorów, czyli specjalistów mogących szkolić przyszłych operatorów.  Zespół tworzą chirurg dr n. med. Jerzy Draus, urolog dr n. med. Janusz Frey i ginekolog dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski. Obecność proktorów oraz nowoczesnego zaplecza dydaktycznego pozwoliło na stworzenie Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej, w którym obok realizowania procedur medycznych przeprowadzane są szkolenia z zasad bezpiecznego korzystania i stosowania operacyjnych systemów robotycznych.

Wszelkie informacjie dotyczące zakresu wykonywanych przez szpital procedur medycznych są dostępne na stronie szpitala pod hasłem:
Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej.

 


Lepiej wiedzieć profilaktycznie

LEPIEJ WIEDZIEĆ PROFILAKTYCZNIE to rozmowy z ekspertami, które przekazują nam wiedzę merytoryczną oraz zachęcają do udziału w regularnych badaniach profilaktycznych. Cykl 30 podcastów składa się z 5 modułów tj.:

  1. Aktywność
  2. Emocje
  3. Otyłość
  4. Zdrowie Mężczyzn
  5. Onkologia

Zobacz wszystkie filmy 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie znajduje się przy al. Kraśnicka 100, 20-718 Lublin. Nadrzędnym celem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie jest: „Świadczenie specjalistycznych usług medycznych w formie opieki stacjonarnej, opieki ambulatoryjnej, diagnostyki i rehabilitacji” na jakościowo wysokim poziomie, zapewniającym pacjentom, a także personelowi przyjazne i bezpieczne warunki leczenia i pracy.

     Kolejny projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 -2013 - Priorytet VIII Infrastruktura Społeczna, Działanie: Ochrona zdrowia - dotyczył zakupu sprzętu medycznego i wdrożenia systemu informatycznego.

Za unijną dotację sfinansowano wysokiej klasy aparat USG, video EEG, EMG, zestawy endoskopowe, echokardiograf oraz zestawy laparoskopowe wykorzystywane w   zabiegach chirurgicznych. Dzięki temu doposażone zostały Oddziały: Neurologii, Urologii, Chorób Wewnętrznych, Pracownia Endoskopowa, Pracownia Neurofizjologiczna, Zakład Diagnostyki Radiologicznej oraz Centralny Trakt Operacyjny.

Koordynator Projektu:

Hanna Filipowicz, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych.

Koordynator Projektu:

Katarzyna Olech, Koordynator ds. funduszy europejskich.

Dla mieszkańców województwa lubelskiego bardzo ważna jest jakość i dostępność do usług w zakresie diagnostyki i leczenia m.in. chorób układu krążenia i nowotworów, dlatego też podjęto decyzję o  zakupie specjalistycznego sprzętu, który będzie wykorzystywany w tym celu. Specyfika zakupionej aparatury medycznej   umożliwiła zwiększenie ilości wykonywanych badań i trafniejszą diagnostykę.
Zastosowanie nowoczesnych sprzętów, przy jednoczesnym wykorzystaniu cyfrowych sposobów przechowywania, przesyłania i analizowania danych pozwoliło na przeprowadzanie badań w krótszym czasie i uzyskanie dokładniejszych wyników.

Charakterystyka zakupionego sprzętu medycznego.

 

Aparat USG do Zakładu Radiologii.

Nowy aparat USG znajduje swoje ma zastosowanie w szerokiej diagnostyce naczyń żylnych i tętniczych oraz   schorzeniach układu krążenia.
Wyposażony jest w sondy: brzuszną, liniową do struktur powierzchniowych i stawów oraz  badań naczyniowych. Posiada nakładkę biopsyjną,   która umożliwia badanie pacjentów Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Aparat dzięki Systemowi Zarządzania Danymi iDMS umożliwia archiwizację i zarządzanie obrazami, raportami oraz informacjami o pacjentach. Wbudowany moduł eTracking, do niezwykle precyzyjnych   pomiarów podatności ścian tętnic, rewolucjonizuje podejście do diagnostyki wczesnych zmian miażdżycowych. Bardzo istotnym elementem aparatu jest funkcja precyzyjnej diagnostyki serca u „trudnych” pacjentów i u osób po operacjach kardiochirurgicznych, a w szczególności przy wyspecjalizowanych badaniach kardiologicznych płodu i noworodków.

Aparat EEG z zestawem do videometrii

Aparat EEG ma zastosowanie w diagnostyce stanów padaczkowych.
Jest to dwustanowiskowy aparat videometryczny przeznaczony do cyfrowej rejestracji, oceny i analizy zapisów eeg i videoeeg. Pracuje w systemie dwóch niezależnych stanowisk, zintegrowanych ze sobą. Sprzęt posiada przystawkę do 24-godzinnego monitorowania EEG metodą Holtera, będącą rozszerzeniem aparatu oraz
zestaw do wideometrii
Aparat  jest nowoczesnym sprzętem zwiększającym dokładność prowadzanych badań. Dzięki niezawodności i szybkości daje szansę na potrojenie ilości prowadzonych badań.

Aparat EMG

Aparat EMG służy do badania  przewodnictwa i badań mięśni.
Posiada: stymulator elektryczny min. 4- kanałowy, stymulator akustyczny, wzrokowy, nowe oprogramowanie medyczne. Wykonywane nim badania dają pełną eliminację artefaktów bodźca, co skraca czas badania. Jego zakup pozwoli dwukrotnie zwiększyć ilości wykonywanych badań.

Zestawy laparoskopowe

Nowe zestawy laparoskopowe pozwalają  na uzyskanie dokładniejszego  obrazu o wyższej rozdzielczości i większej ilości szczegółów, co przekłada się na jakość wykonywanego zabiegu. Poza tym dwa oddzielne monitory pozwalają na dokładne obserwacje zabiegu zarówno przez operatora  i asystę. System elektrochirurgiczny z koagulacją i systemem zamykania dużych naczyń ułatwia przeprowadzenie zbiegu i ogranicza ilość powikłań.
Zestawy laparoskopowe umożliwiają wykonywanie zabiegów laparoskopii, stosowanych w leczeniu różnego rodzaju schorzeń nowotworowych oraz dają możliwość małoinwazyjnej diagnostyki chorób nowotworowych. Częściowe wyniki laparoskopii znane są tuż po zabiegu, dzięki temu możliwa jest szybka diagnoza i natychmiastowe  leczenie. Laparoskopia jest dziś standardem w leczeniu raka nerki, prostaty.
Zestaw endoskopowy - Oddział Urologii

Nowy zestaw endoskopowy jest urządzeniem o wysokiej dokładności, które służy diagnozie i w początkowej fazie leczeniu chorób nowotworowych,  głównie pęcherza moczowego i stercza, łagodnego rozrostu stercza oraz do leczenia chorych z kamicą nerkową, moczowodową oraz kamicą pęcherza i cewki moczowej.

Echokardiograf

Echokardiograf  to urządzenie do badań w zakresie kardiologicznym.  Posiada  głowicę sektorową dla dorosłych,  elektroniczną szerokopasmową do badań kardiologicznych dzieci,   liniową do badań naczyniowych oraz głowicę convex do badań narządów jamy brzusznej
Zakup nowego, wysokiej klasy urządzenia pozwoli zwiększyć ilość i jakość wykonywanych badań, umożliwi wykonywanie pełnego spoczynkowego badania echokardiograficznego, badań obciążeniowych, kontrastowych oraz żywotności mięśnia serca. Są to podstawowe procedury medyczne przy profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Dowiedz się więcej

Certyfikaty i nagrody

Z przyjemnością informujemy, że 20 czerwca 2018 roku Szpital po raz drugi otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia.

Czytaj więcej

O Szpitalu

Nadrzędnym celem Szpitala jest świadczenie specjalistycznych usług medycznych na jakościowo wysokim poziomie.

Czytaj więcej

Współpraca ze szpitalem

Rodzaje ogłoszeń dla podmiotów zewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Sprawdź cennik dotyczący współpracy.

Czytaj więcej

Dostępność Plus

Informacje i ankiety związane z dostępnością Szpitala dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Czytaj więcej

Back to top