Rejestracja 81 537 41 71 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie odbyło się I Ogólnopolskie Spotkanie Koordynatorów Systemu Robotowego da Vinci. Wzięli w nim udział lekarze, pielęgniarki, kierownicy traktów operacyjnych, instrumentariusze z całej Polski, którzy odpowiadają za system da Vinci w swoich jednostkach zdrowia.

Dokładność, elastyczność, powtarzalność i niezawodność to często wymieniane atuty systemów robotycznych w medycynie. Poprzez ich coraz powszechniejsze zastosowanie rośnie jakość i dostępność oferowanych usług zdrowotnych. Ale nie tylko postęp technologiczny tej branży rośnie bardzo szybko. Wraz z rozwojem chirurgii robotycznej, pojawiają się nowe kompetencje i perspektywy dla osób koordynujących systemy robotowe w swoich szpitalach.

Czy warto zatrudnić koordynatora da Vinci? Jakie są zadania koordynatora da Vinci w zakresie edukacji i treningu zespołu pielęgniarskiego? Przed jakimi wyzwaniami stoi koordynator w pracy z 3 systemami robotycznymi da Vinci? Doświadczeniami własnymi w tym zakresie podzieliły się koordynatorki da Vinci, które przeszły pełne szkolenie w tym zakresie: Dorota Cichocka z Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej w Lublinie, Natalia Tomczyk ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy oraz Kaja Pulkowska z Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Spotkanie było również okazją do dyskusji i podzielenia się wiedzą oraz skutecznymi rozwiązaniami pomiędzy samymi uczestnikami. W konferencji udział wzięli przedstawiciele z jednostek służby zdrowia z Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina, Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry, Katowic, Białegostoku, Kielc, Olsztyna, Piaseczna i Lublina.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Back to top