Rejestracja 81 537 41 71 

Dnia 07.06.2022 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w lokalizacji przy al. Kraśnickiej 100, odbyło się nieodpłatne przekazanie przez firmę Adamed Pharma S.A. z siedzibą w Pieńkowie  vouchera, uprawniającego Szpital do korzystania z innowacyjnego zestawu do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej.

Łączna wartość przekazanego do wykorzystania sprzętu i usług, które składają się na wartość vouchera, wynosi 40599,92 PLN brutto.

W spotkaniu uczestniczył Dyrektor mgr Piotr Matej, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa dr n.med. Małgorzata Piasecka, Kierownik Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej lek. med. Rafał Lenard oraz przedstawiciel sponsora tj. firmy Adamed Pharma S.A., który w imieniu przedsiębiorcy dokonał przekazania vouchera na 5 zestawów do hybrydowej telerehabilitacji kardiologicznej w związku z akcją społeczną prowadzoną od marca 2022 roku przez firmę w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób serca i naczyń „Serce na nowo”.
Zestaw składa się ze smartfona z dedykowaną aplikacją mobilną, urządzenia do pomiaru EKG, ciśnieniomierza, wagi, a także licencji zapewniającej dostęp do oprogramowania oraz usług wsparcia technicznego przez 12 miesięcy od momentu jej wdrożenia.

Hybrydowa telerehabilitacja kardiologiczna pozwala pacjentowi na prowadzenie treningów w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, pod kontrolą lekarza prowadzącego w Ośrodku Rehabilitacji Kardiologicznej, a postępy w rehabilitacji mogą być zdalnie monitorowane przez personel medyczny. Tego rodzaju innowacyjne rozwiązanie umożliwia lekarzowi prowadzącemu kontrolę przestrzegania zaleceń i parametrów życiowych podczas treningu pacjenta, a dla pacjenta wiąże się ze znacznie mniejszą częstotliwością wystąpienia ponownych incydentów chorobowych.

Back to top