Rejestracja 81 537 41 71 

Podpisanie umowy na budowę bloku R

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie zrealizuje projekt o wartości 83 mln zł zakładający utworzenie nowego budynku zabiegowo-anestezjologicznego. Unia Europejska dołoży do inwestycji blisko 65 mln zł. Podczas  briefingu dyrektor szpitala Piotr Matej podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, firmą Strabag, którą reprezentowali Monika Szczygieł-Gołębiowska i Rafał Dworakowski. Na konferencji obecny był również Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Tą decyzją i tym ostatnim kontraktem, po 48 latach od wbudowania kamienia węgielnego, kończymy budowę szpitala. Blok zabiegowo-anestezjologiczny to standard europejski, dzięki któremu unowocześniamy szpital. Od teraz pacjenci będą mieć szybki i ultranowoczesny dostęp do służby zdrowiapodkreślał Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie (w tym dwa piętra podziemne) znajdzie się przede wszystkim blok operacyjny, w skład którego wejdzie 5 sal operacyjnych z pomieszczeniami funkcyjnymi oraz jedna sala hybrydowa z możliwością montażu robota chirurgicznego i urządzeń do neuronawigacji oraz tomografii śródoperacyjnej. Będzie tu także Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii obejmujący 18 łóżek usytuowanych w zespołach 2- i 4-łóżkowych oraz Centralna Sterylizatornia z bezpośrednią komunikacją z nowym blokiem operacyjnym.

To dzień historyczny dla szpitala. Teraz będziemy mogli realizować nasze działania w nowoczesnym miejscu, bezpiecznym dla wykonywania zawodu lekarzy i komfortowym dla pacjentów dodał Dyrektor szpitala Piotr Matej.

Planowane zakończenie realizacji inwestycji to IV kwartał 2023 roku.

Planujemy wejść na budowę już w najbliższy poniedziałek 29 sierpnia. Mamy na to 15 miesięcy. Termin jest bardzo ambitny, przed nami zima, ale mam tak dobry zespół, że na pewno damy radę to zrobićmówiła Monika Szczygieł-Gołębiowska z firmy Strabag.

Projekt zostanie zrealizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 z zakresu Infrastruktury ochrony zdrowia.

Previous Next Play Pause
1 2

Back to top