Rejestracja 81 537 41 71 

Sześć myjni, pięć sterylizatorów i nowe wyposażenie technologiczne, w tym wózki, stanowiska narzędziowe za ponad 6 milionów złotych. Takie będzie wyposażenie najnowocześniejszej Centralnej Sterylizatorni w nowo powstającym Bloku R.

W dniu 1 września 2023 roku Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie Pan Piotr Matej podpisał umowy na realizację dostaw urządzeń i wyposażenia do nowej Centralnej Sterylizatorni w powstającym Bloku R z Członkiem Zarządu firmy MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o., ul. Poleczki 30, 02-822 Warszawa – Panem Tomaszem Zuberem oraz Prezesem Zarządu firmy TRIBO Sp. z o.o., ul. Aleja Pokoju 5, 86-060 Nowa Wieś Wielka – Panem Jerzym Burzyńskim.

Urządzenia i sprzęt w Centralnej Sterylizatorni mają nadążać za dynamicznym rozwojem Szpitala”. - od tych słów rozpoczął spotkanie Dyrektor Matej.

Centralna Sterylizatornia jest nieodzownym elementem optymalnie funkcjonującego Szpitala Specjalistycznego. Jest miejscem, przygotowania narzędzi do zabiegów operacyjnych i jest częścią system zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Nic więc dziwnego, że w Bloku R zajmować będzie ponad 500 m2.

Podzielona zostanie na trzy strefy:

  1. Strefę Brudną – wyposażoną w wielkogabarytową myjnię do dezynfekcji wózków transportowych, butów operacyjnych, pojemników i kontenerów sterylizacyjnych oraz pięć myjni do zestawów narzędziowych wraz systemem odzysku mediów. Dodatkowo 2 myjnie endoskopowe i niezbędne wyposażenie technologiczne takie jak zlewy i wózki. Nie zabraknie również systemu automatycznego dozowania preparatów chemicznych czy automatycznego okna podawczego.
  2. Strefę Czystą w której znajdą się 4 elektrycznie regulowane, ergonomiczne stanowiska składania narzędzi, trzy sterylizatory parowe, dwa sterylizatory niskotemperaturowe (nadtlenek wodoru i tlenek etylenu), suszarka endoskopowa, zgrzewarki narzędziowe i wyposażenie takie jak stoły i wózki.
  3. Magazyn Strefy sterylnej – miejsce przechowywania sterylnych narzędzi do zabiegów operacyjnych.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Back to top