Rejestracja 81 537 41 71 

     Kolejny projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 -2013 - Priorytet VIII Infrastruktura Społeczna, Działanie: Ochrona zdrowia - dotyczył zakupu sprzętu medycznego i wdrożenia systemu informatycznego.

Za unijną dotację sfinansowano wysokiej klasy aparat USG, video EEG, EMG, zestawy endoskopowe, echokardiograf oraz zestawy laparoskopowe wykorzystywane w   zabiegach chirurgicznych. Dzięki temu doposażone zostały Oddziały: Neurologii, Urologii, Chorób Wewnętrznych, Pracownia Endoskopowa, Pracownia Neurofizjologiczna, Zakład Diagnostyki Radiologicznej oraz Centralny Trakt Operacyjny.

Koordynator Projektu:

Hanna Filipowicz, Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych.

Koordynator Projektu:

Katarzyna Olech, Koordynator ds. funduszy europejskich.

Dla mieszkańców województwa lubelskiego bardzo ważna jest jakość i dostępność do usług w zakresie diagnostyki i leczenia m.in. chorób układu krążenia i nowotworów, dlatego też podjęto decyzję o  zakupie specjalistycznego sprzętu, który będzie wykorzystywany w tym celu. Specyfika zakupionej aparatury medycznej   umożliwiła zwiększenie ilości wykonywanych badań i trafniejszą diagnostykę.
Zastosowanie nowoczesnych sprzętów, przy jednoczesnym wykorzystaniu cyfrowych sposobów przechowywania, przesyłania i analizowania danych pozwoliło na przeprowadzanie badań w krótszym czasie i uzyskanie dokładniejszych wyników.

Charakterystyka zakupionego sprzętu medycznego.

 

Aparat USG do Zakładu Radiologii.

Nowy aparat USG znajduje swoje ma zastosowanie w szerokiej diagnostyce naczyń żylnych i tętniczych oraz   schorzeniach układu krążenia.
Wyposażony jest w sondy: brzuszną, liniową do struktur powierzchniowych i stawów oraz  badań naczyniowych. Posiada nakładkę biopsyjną,   która umożliwia badanie pacjentów Oddziału Chirurgii Naczyniowej. Aparat dzięki Systemowi Zarządzania Danymi iDMS umożliwia archiwizację i zarządzanie obrazami, raportami oraz informacjami o pacjentach. Wbudowany moduł eTracking, do niezwykle precyzyjnych   pomiarów podatności ścian tętnic, rewolucjonizuje podejście do diagnostyki wczesnych zmian miażdżycowych. Bardzo istotnym elementem aparatu jest funkcja precyzyjnej diagnostyki serca u „trudnych” pacjentów i u osób po operacjach kardiochirurgicznych, a w szczególności przy wyspecjalizowanych badaniach kardiologicznych płodu i noworodków.

Aparat EEG z zestawem do videometrii

Aparat EEG ma zastosowanie w diagnostyce stanów padaczkowych.
Jest to dwustanowiskowy aparat videometryczny przeznaczony do cyfrowej rejestracji, oceny i analizy zapisów eeg i videoeeg. Pracuje w systemie dwóch niezależnych stanowisk, zintegrowanych ze sobą. Sprzęt posiada przystawkę do 24-godzinnego monitorowania EEG metodą Holtera, będącą rozszerzeniem aparatu oraz
zestaw do wideometrii
Aparat  jest nowoczesnym sprzętem zwiększającym dokładność prowadzanych badań. Dzięki niezawodności i szybkości daje szansę na potrojenie ilości prowadzonych badań.

Aparat EMG

Aparat EMG służy do badania  przewodnictwa i badań mięśni.
Posiada: stymulator elektryczny min. 4- kanałowy, stymulator akustyczny, wzrokowy, nowe oprogramowanie medyczne. Wykonywane nim badania dają pełną eliminację artefaktów bodźca, co skraca czas badania. Jego zakup pozwoli dwukrotnie zwiększyć ilości wykonywanych badań.

Zestawy laparoskopowe

Nowe zestawy laparoskopowe pozwalają  na uzyskanie dokładniejszego  obrazu o wyższej rozdzielczości i większej ilości szczegółów, co przekłada się na jakość wykonywanego zabiegu. Poza tym dwa oddzielne monitory pozwalają na dokładne obserwacje zabiegu zarówno przez operatora  i asystę. System elektrochirurgiczny z koagulacją i systemem zamykania dużych naczyń ułatwia przeprowadzenie zbiegu i ogranicza ilość powikłań.
Zestawy laparoskopowe umożliwiają wykonywanie zabiegów laparoskopii, stosowanych w leczeniu różnego rodzaju schorzeń nowotworowych oraz dają możliwość małoinwazyjnej diagnostyki chorób nowotworowych. Częściowe wyniki laparoskopii znane są tuż po zabiegu, dzięki temu możliwa jest szybka diagnoza i natychmiastowe  leczenie. Laparoskopia jest dziś standardem w leczeniu raka nerki, prostaty.
Zestaw endoskopowy - Oddział Urologii

Nowy zestaw endoskopowy jest urządzeniem o wysokiej dokładności, które służy diagnozie i w początkowej fazie leczeniu chorób nowotworowych,  głównie pęcherza moczowego i stercza, łagodnego rozrostu stercza oraz do leczenia chorych z kamicą nerkową, moczowodową oraz kamicą pęcherza i cewki moczowej.

Echokardiograf

Echokardiograf  to urządzenie do badań w zakresie kardiologicznym.  Posiada  głowicę sektorową dla dorosłych,  elektroniczną szerokopasmową do badań kardiologicznych dzieci,   liniową do badań naczyniowych oraz głowicę convex do badań narządów jamy brzusznej
Zakup nowego, wysokiej klasy urządzenia pozwoli zwiększyć ilość i jakość wykonywanych badań, umożliwi wykonywanie pełnego spoczynkowego badania echokardiograficznego, badań obciążeniowych, kontrastowych oraz żywotności mięśnia serca. Są to podstawowe procedury medyczne przy profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Back to top