Rejestracja 81 537 41 71 

PERSONEL

Kierownik Oddziału: dr n. med. Tomasz Gieroba

 

Kierownik ds. Pielęgniarstwa: mgr Jolanta Rojowska

Pielęgniarka Odziałowa: mgr Jolanta Rojowska

Lekarze:
lek. med. Artur Bełżek
lek. med. Mirosław Gózd
lek. med. Mirosław Gromaszek
lek. med. Magdalena Krupka
lek. med. Jadwiga Ładziak- Tęcza
lek. med. Jaromir Ognik
lek. med. Sławomir Pastucha

Lekarze rezydenci:
Dominik Dudziński
Karol Mazur
Flip Starosielec
Hubert Szlachciński
Robert Ściślak
Robert Zyśko

Sekretarka medyczna:
Karolina Misztal-Pyć
Monika Skoczylas

KONTAKT

Telefony:

Sekretariat: 81 537 46 90
Pielęgniarka Oddziałowa: 81 537 46 52
Dyżurka Pielęgniarek:

81 537 46 81

 

81 537 46 95

Gabinety Lekarzy: 81 537 46 83
  81 537 46 88

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja: Blok C, III piętro

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU

Liczba łóżek: 33
Oddział Ortopedyczno-Urazowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego utworzony został jesienią 1993 r. Jest jednym z największych na Lubelszczyźnie i zabezpiecza potrzeby medyczne mieszkańców Lublina i makroregionu. Obecnie Oddział dysponuje 46-ma łóżkami i dodatkowo 4-ma łóżkami obserwacji pooperacyjnej rozmieszczonymi na 18 salach. Sale pacjentów są 2 i 3 osobowe, wyposażone w oddzielne węzły sanitarne, co jest dogodne dla leczonych, a także ułatwia pracę personelu medycznego. Zabiegi operacyjne wykonywane są równolegle na 2 salach operacyjnych Centralnego Traktu Operacyjnego przeznaczonych wyłącznie do operacji narządu ruchu.
 
Kadrę medyczną Oddziału stanowi zespół 9-ciu lekarzy specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, 6-ciu rezydentów, 2-ch rehabilitantów oraz 26-cio osobowy zespół pielęgniarski.
 
Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia umożliwiającą prowadzenie specjalizacji i staży w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dorobek naukowy obejmuje wiele publikacji naukowych oraz wystąpień na krajowych i międzynarodowych kongresach. Od wielu lat rozwija się współpraca z wieloma ośrodkami krajowymi i zagranicznymi. Leczymy w Oddziale ok.1300 pacjentów rocznie i wykonujemy ok. 1100 zabiegów, w tym 430 zabiegów protezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej stawów biodrowych i kolanowych.
 
Blisko połowa leczonych to poszkodowani z najcięższymi urazami narządu ruchu. W Oddziale stosujemy nowoczesne techniki operacyjne:

  • szeroki wachlarz zespoleń śródszpikowych
  • zespolenia dynamiczne
  • osteosynteza indywidualnie dobranymi tytanowymi płytami LCP (Low Contact Plate)
  • stabilizacje zewnętrzne złamań otwartych ( stabilizator Mono-Tube i system Struhla Hassa)

Specjalizujemy się w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych i kolanowych. W zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych i biodrowych stosujemy nowoczesne systemy endoprotez mocowanych w sposób cementowany lub bezcementowy. Dysponujemy implantami produkowanymi przez wiodące światowe firmy.

Załączniki:

Back to top