Rejestracja 81 537 41 71 

PERSONEL

Lekarz Kierujący Oddziałem dr n.med. Małgorzata Piasecka - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
p.o. Pielęgniarki Oddziałowej - Teresa Katarzyna Mazurek

LEKARZE:
dr n.med Szymański Mateusz
dr n.med Skiba Małgorzata
dr n.med. Rękas Anna
lek. Leleń Iwona
lek. Niezabitowska Anita
lek. Rybak Edyta
lek. Zakrzewska - Szalak Aleksandra
lek. Szlązak Piotr
lek. Stoń Mirosław
lek. Grabska-Modrzewska Małgorzata
lek. Chmiel Dariusz
lek. Gawryluk Krzysztof
lek. Gdula Beata
lek. Jedliński Marcin
lek. Jaśkiewicz Katarzyna
lek. Wiech Marcin
lek. Kasjaniuk Bożena
lek. Krzewińska Magdalena
lek. Stawiarz Leszek
lek. Pyda-Pasztelan Iwona
lek. Pasztelan Ireneusz

lek. Justyna Miękina

Sekretarka medyczna:
mgr Agnieszka Panek

KONTAKT

Adres - 20-468 Lublin, ul. Herberta 21 (wcześniej Kruczkowskiego)

Telefony:

Sekretariat 81 760-42-20
Gabinet Lekarza Kierującego 81 760-42-20
Gabinet Lekarski 81 760-42-20
Pielęgniarka Oddziałowa 81 760-41-20
Dyżurka pielęgniarek 81 760-42-71

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU

Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii został utworzony we wrześniu 1993 roku. Obecnie dysponuje łącznie 25 stanowiskami intensywnej terapii: 18 w lokalizacji przy. al. Kraśnickiej i 7 w lokalizacji przy ul. Herberta. Do głównych zadań realizowanych w ramach Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii należy przygotowanie i prowadzenie znieczuleń do zabiegów planowych oraz dyżurowych, leczenie i konsultowanie pacjentów w stanie zagrożenia życia, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowych na terenie Szpitala, działalność w zakresie Zespołu Wczesnego Reagowania, konsultacje żywieniowe pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu i inne.

Akredytacje ministerialne umożliwiają prowadzenie szkoleń specjalizacyjnych i doskonalących dla lekarzy i pielęgniarek (obecnie w OITiA kształci się w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii 23 Rezydentów). Zespół wysoko wykwalifikowanych, świadomych konieczności ciągłego kształcenia i doskonalenia pielęgniarek gwarantuje wysoką jakość opieki pielęgniarskiej. Ich profesjonalizm, wiedza i znajomość standardów oraz procedur zwiększa bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.

Wszystkie stanowiska intensywnej terapii wyposażone są w wysokiej jakość sprzęt służący do ciągłego monitorowania parametrów życiowych (w tym monitorowanie hemodynamiczne), wentylacji mechanicznej, ciągłej podaży leków i preparatów żywieniowych. W Oddziale istnieje możliwość całodobowego wykonywania dializ przerywanych, ciągłej terapii nerkozastępczej (w tym plazmaferez i dializ wątrobowych MARS, SPAD-ów), bronchoskopii, ECMO, hipotermii terapeutycznej, itp. Oddział wyposażony jest w wysokiej klasy aparaty ultrasonograficzne, a także ma zapewniony całodobowy dostęp do konsultacji specjalistycznych oraz diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i mikrobiologicznej. Oddział wyposażony jest w 2 aparataty do analizy parametrów krytycznych – Radiometery oraz dwa urządzenia do tromboelastometrii ROTEM. Pracownia Mikrobiologii zabezpieczająca OITiA wyposażona jest w nowoczesny sprzęt umożliwiający diagnostykę klasyczną, molekularną (multipleks-PCR), spektometrię mas (Maldi-TOF), technologię z wykorzystaniem amplifikacji i rezonansu magnetycznego (T2Dx), oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń w agarze (ARIS), oznaczanie lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń w bulionie (dRAST).

Antybiotykoterapia w OITiA prowadzona jest zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i Rekomendacjami (w tym Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków, zaleceń EUCAST, Sanford).

Rocznie nasz Oddział leczy ponad 400-stu chorych. Do oddziału trafiają pacjenci najciężej chorzy, w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, głównie w przebiegu urazów, ciężkich zakażeń, zatruć, sepsy i wstrząsu septycznego, ciężkich schorzeń systemowych.

Na ponad 20 stanowiskach znieczuleń wykonujemy zarówno znieczulenia ogólne, jak również znieczulenia przewodowe (blokady centralne, splotowe, odcinkowe dożylne, inne), sprawujemy również nadzór i prowadzimy sedację do badań diagnostycznych. Liczba wykonywanych znieczuleń w skali roku przekracza 11 tysięcy.

Nasi lekarze prowadzą działalność naukową. Są autorami wielu publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach, a także uczestnikami, jak również prelegentami zjazdów i konferencji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Back to top