Oddział położnictwa to bardzo przestronny, nowocześnie wyremontowany oddział zapewniający wysokospecjalistyczna opiekę nad Matką i jej nowonarodzonym Dzieckiem

Pokoje matek i noworodków
Nowo wyremontowane sale dla Mam i ich Dzieci wyposażone są w:

• nowoczesne, sterowane za pomocą pilota, wygodne łóżka dla Matek
  • wc i łazienka z prysznicem na każdej Sali
  • fotel bujany z podnóżnikiem do karmienia
  • przewijaki oraz wanienki noworodkowe
  • ubranka, pieluchy flanelowe, beciki dostępne w komodach na każdej sali.

Pokój odwiedzin znajdujący się poza salami pacjentek zapewnia komfort i intymność podczas spotkań z rodziną.
Do dyspozycji pacjentek na oddziale jest lodówka, czajnik oraz mikrofalówka.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami Oddziału na naszym profilu na Facebooku bądź Instagramie Szkoła Rodzenia Lubartowska 81

Poradnictwo Laktacyjne
Szczególną uwagę zwracamy na opiekę w zakresie laktacji. Całodobowo na oddziale pacjentki uzyskują edukację w zakresie m.in.:

• technik i pozycji przystawiania noworodka do piersi;
  • poradnictwa z zakresie radzenia sobie z pojawiającymi się problemami związanymi z laktacją;
  • pielęgnacji brodawek sutkowych;
  • stymulacji laktacji;
  • stymulacji laktacji i odciągania pokarmu dla matek wcześniaków, lub tych matek które czasowo nie mogą karmić piersią.

Poradnictwem laktacyjnym zajmuje się każda położna pełniąca dyżur na oddziale. Aby zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług w naszym Oddziale zatrudniona jest położna – Edukator d.s. Laktacji. Pani Joanna Maik - położna specjalista pełni swoją funkcję od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-14:00.