Rejestracja 81 537 41 71 

Misja Szpitala

Misja Szpitala
"Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić"
Kardynał Stefan Wyszyński

Previous Next Play Pause

Aktualności

Zdjęcie przedstawia ramiona robota daVinci oraz 2 operatorów
Sukcesy Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej w Lublinie18-12-2024

To był bardzo dobry rok dla Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej, działającego w Wojewódzkim...

Czytaj więcej...

Medycy z Ukrainy na szkoleniu w naszym szpitalu
Lekarze i personel medyczny z Ukrainy na szkoleniu w naszym Szpitalu16-12-2024

Grupa lekarzy i personelu medycznego z Ukrainy wzięła udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez Szpital...

Czytaj więcej...

Plakat pierwszego ogólnopolskiego spotkania koordyantorów robota daVinci przedstawiajjący manipulatory robota i dwójkę lekarzy w trakcie zabiegu
Koordynatorzy Systemu Robotowego da Vinci z całej Polski spotkali się w Lublinie12-12-2024

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie odbyło się I...

Czytaj więcej...

Szpital ma nowych profesorów nauk medycznych i nauk o zdrowiu21-11-2024

Bardzo dobre informacje napłynęły do naszego Szpitala. Otóż zgodnie z postanowieniem Andrzeja...

Czytaj więcej...

Światowy Dzien Wczesniala
Światowy Dzień Wcześniaka19-11-2024

Co roku, 17 listopada, obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka – wyjątkowe święto mające na celu...

Czytaj więcej...

Mamy Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego18-11-2024

Miło nam poinformować, że mgr Agnieszka Komarowska-Cieślak została Konsultantem Wojewódzkim w...

Czytaj więcej...

Informacja o możliwości odbioru dokumentacji medycznej przed zniszczeniem14-11-2024

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki...

Czytaj więcej...

Podpisanie o dofinansowanie przez marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, wicemarszałka Piotra Bresia oraz dr n. med. Małgorzatę Piasecką, zastępcę dyrektora ds. Lecznictwa naszego Szpitala.
Blisko 2 mln zł na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną13-11-2024

Szpital Wojewódzki przy al. Kraśnickiej otrzyma środki z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego...

Czytaj więcej...

Szpital przy al. Kraśnickiej z certyfikatem „Szpital Przyjazny Dziecku”07-11-2024

„Szpital Przyjazny Dziecku” to międzynarodowa inicjatywa stworzona przez Światową Organizację...

Czytaj więcej...

Szkolimy z zakresu laparoskopowej i robotycznej małoinwazyjnej chirurgii przewodu pokarmowego05-11-2024

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie odbył się praktyczny kurs z zakresu...

Czytaj więcej...

Cykl filmów na temat lokalizacji
oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych

Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej  przy al. Kraśnickiej, w którym przeprowadzane są operacje z użyciem robota da Vinci.

Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej, dzięki inicjatywie Dyrekcji Szpitala, zatrudnia znakomitych lekarzy, którzy nie tylko posiadają uprawnienia do wykonywania operacji z użyciem robota, ale mają również status proktorów, czyli specjalistów mogących szkolić przyszłych operatorów.  Zespół tworzą chirurg dr n. med. Jerzy Draus, urolog dr n. med. Janusz Frey i ginekolog dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski. Obecność proktorów oraz nowoczesnego zaplecza dydaktycznego pozwoliło na stworzenie Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej, w którym obok realizowania procedur medycznych przeprowadzane są szkolenia z zasad bezpiecznego korzystania i stosowania operacyjnych systemów robotycznych.

Wszelkie informacjie dotyczące zakresu wykonywanych przez szpital procedur medycznych są dostępne na stronie szpitala pod hasłem:
Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej.

 


Lepiej wiedzieć profilaktycznie

LEPIEJ WIEDZIEĆ PROFILAKTYCZNIE to rozmowy z ekspertami, które przekazują nam wiedzę merytoryczną oraz zachęcają do udziału w regularnych badaniach profilaktycznych. Cykl 30 podcastów składa się z 5 modułów tj.:

  1. Aktywność
  2. Emocje
  3. Otyłość
  4. Zdrowie Mężczyzn
  5. Onkologia

Zobacz wszystkie filmy 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie znajduje się przy al. Kraśnicka 100, 20-718 Lublin. Nadrzędnym celem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie jest: „Świadczenie specjalistycznych usług medycznych w formie opieki stacjonarnej, opieki ambulatoryjnej, diagnostyki i rehabilitacji” na jakościowo wysokim poziomie, zapewniającym pacjentom, a także personelowi przyjazne i bezpieczne warunki leczenia i pracy.

Zapraszamy do obejrzenia cyklu filmów na temat lokalizacji oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

SZKOLENIA

SZPITAL PROWADZI SZKOLENIA:

  1. lekarzy odbywających specjalizację i zatrudnionych w Szpitalu,
  2. lekarzy zakwalifikowanych do odbywania specjalizacji w Szpitalu w ramach umów cywilno-prawnych, oddelegowań i urlopów szkoleniowych,
  3. lekarzy/innych osób specjalizujących się z innych jednostek, np.: psychologów, diagnostów laboratoryjnych a odbywających staże kierunkowe w oddziałach/komórkach organizacyjnych Szpitala,
  4. staże podyplomowe lekarzy odbywających staż podyplomowy w innych Szpitalach, skierowanych do odbycia stażu cząstkowego w oddziałach/komórkach organizacyjnych Szpitala,
  5. praktyki indywidualne dla studentów uczelni,
  6. szkolenia przypominające dla pielęgniarek i położnych, które mają przerwę w wykonywaniu zawodu przekraczającą okres 5 lat,
  7. staże zawodowe dla pielęgniarek i położnych realizowane w ramach odbywanych specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych i dokształcających,
  8. grupowe praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne dla studentów uczelni i słuchaczy studium,
  9. szkolenia personelu zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami.

Szkolenia odbywające się na terenie WSzS SP ZOZ w Lublinie są realizowane na podstawie skierowań, umów/porozumień zawartych z innymi placówkami służby zdrowia, ośrodkami doskonalącymi lub uczelniami zgodnie z odpłatnością według cennika Szpitala.

W sprawach organizacyjnych oraz w celu weryfikacji umów i porozumień - kontakt ze Specjalistą ds. szkoleń w Szpitalu Blok A, pokój 119A tel.(81) 537 40 99.

PRAKTYKI

Osoby zgłaszające się indywidualnie, zainteresowane odbyciem praktyki zawodowej (studenci, uczniowie) w oddziałach szpitalnych lub innych komórkach organizacyjnych Szpitala prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem realizacji praktyk i staży zawodowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie" dostępnym w zakładce „Dokumenty do pobrania" oraz:

  1. złożenie pisemnego wniosku zgodnie z załącznikiem nr 1 o zgodę Dyrektora Szpitala na podjęcie praktyki zawodowej ( po uprzednim uzyskaniu akceptacji Kierownika Komórki/Ordynatora Oddziału) najpóźniej na 14 dni przed jej rozpoczęciem w Sekretariacie Dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego SP ZOZ w Lublinie.
  2. w przypadku akceptacji wniosku przez Dyrektora skontaktowanie się ze specjalistą ds. szkoleń Blok A, pokój 119A tel.(81) 537 40 99 w sprawie zawarcia porozumienia z podmiotem prowadzącym kształcenie.
  3. w przypadku braku zagwarantowania przez podmiot kierujący ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz pokrycia kosztów postępowania profilaktycznego w przypadku ekspozycji zawodowej wymagana jest kopia dokumentu potwierdzającego zawarcie indywidualnej umowy z firmą ubezpieczeniową we wspomnianym zakresie.
  4. posiadanie aktualnej książeczki zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych.
  5. złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do realizacji praktyki zawodowej, o zapoznaniu się z regulaminem pracy i procedurą postępowania po ekspozycji na krew.
  6. złożenie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem realizacji praktyk i staży zawodowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im . Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lublinie.

Dodatkowe informacje:

Specjalista ds. szkoleń -  Blok A, pokój 119A tel.(81) 537 40 99

SPECJALIZACJE

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie prowadzi szkolenia specjalizacyjne dla lekarzy.

Lekarze zakwalifikowani do odbywania specjalizacji w WSzS SP ZOZ w Lublinie w ramach umowy cywilno-prawnej, oddelegowania lub urlopu szkoleniowego – kontakt: Specjalista ds. szkoleń, Blok A, pokój 119A tel.(81) 537 40 99; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • dostarczają niezbędne dokumenty, wypełniają „Oświadczenie lekarza odbywającego specjalizację",
    1. dyplom Uniwersytetu Medycznego,
    2. prawo wykonywania zawodu,
    3. dokumenty potwierdzające posiadane specjalizacje,
    4. kserokopię 1 i 2 strony książeczki specjalizacyjnej po uzupełnieniu podpisu kierownika jednostki organizacyjnej prowadzącej specjalizację i kierownika specjalizacji,
    5. aktualne zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia specjalizacji,
  • każdorazowo przed przystąpieniem do stażu lub kursu w ramach realizowanej specjalizacji składają pisemny wniosek z akceptacją Kierownika Specjalizacji i Kierownika/Ordynatora Oddziału zgodnie z załącznikiem nr 2.

Lekarze zatrudnieni w Szpitalu i zakwalifikowani do odbywania specjalizacji w:

    1. WSzS SP ZOZ w Lublinie
    2. innym szpitalu

kontakt w celu ustalenia formalności niezbędnych do realizacji specjalizacji: Specjalista ds. szkoleń, Blok A, pokój 119A tel.(81) 537 40 99,

  • dostarczają kserokopię 1 i 2 strony książeczki specjalizacyjnej,
  • każdorazowo przed przystąpieniem do stażu lub kursu w ramach realizowanej specjalizacji składają pisemny wniosek z akceptacją Kierownika Specjalizacji i Kierownika/Ordynatora Oddziału zgodnie z załącznikiem nr 2. Do wniosku o przystąpienie do kursu należy dołączyć kserokopię zakwalifikowania na dany kurs.

Lekarze odbywający specjalizację w innej placówce służby zdrowia i ubiegający się o przyjęcie na staż kierunkowy w oddziale/komórce organizacyjnej WSzS SP ZOZ w Lublinie powinni:

  • złożyć pisemny wniosek do Sekretariatu Dyrekcji o zgodę Dyrektora na podjęcie stażu kierunkowego po uzyskaniu akceptacji Kierownika/Ordynatora Oddziału zgodnie z załącznikiem nr 3,
  • skontaktować się ze Specjalistą ds. szkoleń, Blok A, pokój 119A tel.(81) 537 40 99; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w sprawie umowy z placówką,
  • złożyć do Sekretariatu Dyrekcji pisemne oddelegowanie/skierowanie wydane przez Kierownika Specjalizacji/ jednostkę kierującą.

Osoby, które ukończyły specjalizację powinny dostarczyć dyplom do Specjalisty ds. szkoleń, Blok A, pokój 119A w celu weryfikacji liczby miejsc akredytacyjnych w danym oddziale i zarchiwizowania dokumentacji.

Załączniki:

Plan rozmieszczenia budynków - bloków
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego
Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie, Al. Kraśnicka 100.

Plan Szpitala

Szczegółowy opis bloków

Blok A - szczegółowy opis rozmieszczenia oddziałów i pracowni
Wojewódzka Przychodnia Specjalistyczna piętro 1
Wojewódzkie centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa piętro 1
CT piętro 0
Wojewódzka Przychodnia Specjalistyczna - rejestracja piętro 0
Dyrekcja piętro 0
Służba Ochrony Szpitala piętro 0
Pasaż Handlowy piętro 0
Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej piętro -1

Blok B - szczegółowy opis rozmieszczenia oddziałów i pracowni
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Koagulologii i Mikrobiologii piętro 1
Centralny Trakt Operacyjny piętro 1
Zakład Diagnostyki Endoskopowej piętro 1
Oddział Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego piętro 0
Zakład Diagnostyki Zabiegowej i Radiologii Obrazowej piętro 0
Zakład Medycyny Nuklearnej piętro 0
Apteka Szpitalna piętro -1
Centralna Sterylizatornia piętro -1
Depozyt Ubrań piętro -1

Blok C - szczegółowy opis rozmieszczenia oddziałów i pracowni
Oddział Gastroenterologii piętro 7
Oddział Neurologiczny - Pododdział Udarowy piętro 7
Oddział Otolaryngologiczny Chirurgii Głowy i Szyi piętro 6
Oddział Rehabilitacyjny - Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej piętro 6
Oddział Alergologii i Chorób Płuc piętro 5
Oddział Toksykologiczno - Kardiologiczny piętro 5

Oddział Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologi - Pododdział Onkologiczny

piętro 4
Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej z Centrum Leczenia Kamicy Układu Moczowego piętro 3
Oddział Urazowo - Ortopedyczny piętro 3
Oddział Chirurgii Naczyniowej piętro 2
Oddział Chirurgii Ogólnej piętro 2
Oddział Kardiologii - Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego piętro 1
Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii piętro 0
Stacja Dializ piętro 0
Szpitalny Oddział Ratunkowy piętro 0
Pracownia Rezonansu Magnetycznego piętro -1
Sala Konferencyjna piętro -1
Dział Dokumentacji i Statystyki Medycznej piętro -1
Kaplica piętro -1
Bar - Stołówka piętro -1
Fryzjer piętro -1
Biblioteka piętro -1

Blok E - Oddział Ginekologii i Położnictwa z Izbą Przyjęć
Ginekologia Operacyjna piętro 3
Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka piętro 2
Trakt Porodowy piętro 1
Izba Przyjęć piętro 0
Patologia Ciąży piętro 0
Ginekologia Septyczna piętro -1

Blok F - Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej
Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej cały budynek

Blok G - szczegółowy opis rozmieszczenia oddziałów i pracowni
Oddział Chirurgii Piersi piętro 3
Oddział Dziecięcy piętro 2
Oddział Dziecięcy piętro 1
Izba Przyjęć Oddziału Dziecięcego piętro 0
Poradnia Lekarza Rodzinnego piętro -1
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna piętro -1
Ośrodek Wczesnego Wykrywania Raka z Pracownią Mammograficzną i USG piętro -1

Blok H - szczegółowy opis rozmieszczenia oddziałów i pracowni
Dział Kadr piętro 1
Dział Ekonomiczny, Finansowo-Księgowy piętro 1
Dział Prawny piętro 1
Dział Informatyczny piętro 1
Dział Zamówień Publicznych - Zaopatrzenia piętro 1
Dział Administracyjny piętro 1
Kasa piętro 1
Inspektor Ds. BHP piętro 1
Dział Techniczny piętro 0
Inspektor Ds. P.Poż piętro 0
Archiwum piętro 0
Kuchnia piętro 0
Pralnia piętro 0
Zakład Patomorfologii piętro 0

Dyrektor mgr Piotr Matej

Gabinet Dyrektora

Lokalizacja: Blok A, parter
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat

Lokalizacja: Blok A, parter
tel.: 81 537 42 29
fax: 81 525 80 30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

p.o Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa

dr n. med. Małgorzata Piasecka

Gabinet Dyrektora

Lokalizacja: Blok A, parter
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   

Główny Księgowy

mgr Dorota Dąbrowska

Gabinet Głównej Księgowej

Lokalizacja: Blok H, 1 piętro, pok. 127
tel.: 81 740 20 49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Naczelna Pielęgniarka

mgr Katarzyna Drozd

Gabinet Naczelnej Pielęgniarki

Lokalizacja: Blok A, parter, pok. 20
Telefon: 81 537 48 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dowiedz się więcej

Certyfikaty i nagrody

Z przyjemnością informujemy, że 20 czerwca 2018 roku Szpital po raz drugi otrzymał Certyfikat Akredytacyjny przyznawany przez Ministra Zdrowia.

Czytaj więcej

O Szpitalu

Nadrzędnym celem Szpitala jest świadczenie specjalistycznych usług medycznych na jakościowo wysokim poziomie.

Czytaj więcej

Współpraca ze szpitalem

Rodzaje ogłoszeń dla podmiotów zewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Sprawdź cennik dotyczący współpracy.

Czytaj więcej

Dostępność Plus

Informacje i ankiety związane z dostępnością Szpitala dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Czytaj więcej

Back to top